Koncerts "Venēcijas tirgotājs"

JVLMA LMT kamerzāle

Aicinām uz lietuviešu pianista Gintara Januševiča /Gintaras Januševičius, Vācija/Lietuva/ koncertprogrammu “Venēcijas tirgotājs”, kurā mūzika mīsies ar pianista stāstījumu un komentāriem.

Īsumā raksturojot ideju, Januševičs saka: “Kopš sava pirmā Venēcijas apmeklējuma es domāju par koncerta programmas izveidi, pamatojoties uz šīs pilsētas iedvesmojošām leģendām, personībām un apskates vietām. Tā 2022. gadā ideja pārtapa par atmosfērisku klavieru fantāziju ar Monteverdi, Galupi, Skarlati, Šopēna, Volfa-Ferrari, Debisī un citu komponistu skaņdarbiem.”

Gintars Januševičs ir starptautiski atpazīstams lietuviešu pianists, daudzu konkursu laureāts, muzicējis ar ievērojamiem pasaules orķestriem (Monreālā, Maskavā, Šenžeņā), sniedzis solokoncertus klasiskās mūzikas festivālos Eiropā (Polijā, Vācijā, Lietuvā, Šveicē), darbojas starptautisku pianistu konkursu žūrijās. No 2013. gada viņš īsteno īpašu narratīvi-teatrālu atskaņotājmākslinieka virzienu, muzicējot pazīstamākajos Lietuvas un Vācijas mūzikas centros, kā arī citviet pasaulē (Ņujorka, Vašingtona, Šenžeņa, Riodežaneiro, Londona, Parīze, Maskava, Madride, Roma, Vīne, Stokholma, Varšava, Telaviva). Gintars Januševičs atsaucīgi dalās ar jaunajiem pianistiem pieredzē, vadot klavierspēles meistarklases Japānā, Ķīnā, Brazīlijā, Lielbritānijā, Polijā, Moldovā, Rumānijā, Spānijā, Itālijā, Izraēlā, Baltijas valstīs. 2017. gadā viņš iedibināja vasaras Klaipēdas Akadēmiju Lietuvā un ziemas Einbekas Akadēmiju Vācijā. 

Vairāk par pianistu ŠEIT.

Biļetes TIKAI iepriekšpārdošanā, cena - 5 EUR. 

Pirkt biļetes

Dalīties ar šo pasākumu