Kristas Auderes meistarklase

No 6. līdz 8. novembrim Mūzikas akadēmijas 225. auditorijā notiks latviešu diriģentes Kristas Auderes meistarklases kora diriģēšanā. Meistarklašu laikā tiks sagatavota koncertprogramma "Noktirnes", kuru ikkatrs interesents aicināts noklausīties 9. novembrī plkst. 18.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā. 

Koncertā dziedās Jāzepa Vītola Latvija Mūzikas akadēmijas jauktais koris /mākslinieciskais vadītājs Valdis Tomsons/.Diriģente Krista Audere /Latvija, Nīderlande/.

Programmā latviešu un cittautu komponistu a cappella kora mūzika.

Ieeja par ziedojumiem.

Krista Audere (1989) ir latviešu diriģente, kura šobrīd dzīvo un strādā Nīderlandē. Viņa ir VU Universitātes kamerkora un kamerkora "Venus" diriģente, kā arī regulāri strādā kā viesdiriģente ar Nīderlandes kamerkori, Nīderlandes Radio kori un "Cappella Amsterdam".

2024. gadā viņa kļūs par Hāgas Karaliskās Konservatorijas kordiriģēšanas nodaļas pasniedzēju. Sākot ar 2025. gadu Krista Audere būs Zviedrijas Radio kora galvenā viesdiriģente.

2024./25. gada sezonā viņai paredzēta sadarbība ar Valsts Akadēmisko kori "Latvija", RIAS kamerkori, Zviedrijas Radio kori, Bavārijas Radio kori, Dānijas Nacionālo vokālo ansambli, Nacionālo Spānijas kori, Īrijas kamerkori un "BBC Singers".

Krista Audere ir Rīgas Doma kora skolas absolvente. Bakalaura grādu kordiriģēšanā ieguvusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un papildus izglītojusies Štutgartes Mūzikas un mākslu augstskolā. 2016. gadā viņa ieguvusi maģistra grādu cum laude Amsterdamas Mūzikas konservatorijā. Kā dziedātāja Krista ir sadarbojusies ar Latvijas Radio kori un "Cappella Amsterdam". 

2021. gadā Krista kļuva par Ērika Eriksona (Zviedrija) starptautiskā kordiriģentu
konkursa laureāti. 

Krista ir starptautisku kordiriģēšanas un koru konkursu žūrijas pārstāve un regulāri sniedz meistarklases kordiriģēšanā

Dalīties ar šo pasākumu