Kristīnes Blaumanes meistarklases čella spēlē

JVLMA LMT kamerzālē

Meistarklase čella spēlē

Kristīne Blaumane /čells, Londona/

8.12. plkst. 10.00-16.00  LMT kamerzālē

9.12. plkst. 10.00-17.00  LMT kamerzālē

11.12. plkst. 10.00-17.00  LMT kamerzālē

12.12. plkst. 10.00-14.00  LMT kamerzālē

Aicinām uz Rīgā dzimušās un pasaulē atzītās čellistes Kristīnes Blaumanes meistarklasēm!

Kristīne Blaumane dzimusi Rīgā un absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un Gildholas Mūzikas un drāmas skolu. Viņa koncertē visā pasaulē gan orķestra sastāvā, gan kā soliste, gan kā kamermūziķe.

Kā soliste muzicējusi kopā ar Londonas Filharmonijas orķestri, Amsterdamas Sinfonietta, Čikāgas Civic Orchestra, Kremerata Baltica, Britten Sinfonia, Lietuvas kamerorķestri, Sofia Soloists, Netherlands Wind Ensemble un Dalarna Sinfonietta, kā arī visiem profesionālajiem orķestriem Latvijā.

Kā kamermūziķe sadarbojusies ar tādiem slaveniem māksliniekiem kā Īzaks Stērns, Gidons Krēmers, Jojo Ma, Jurijs Bašmets, Leifs Ove Andsness, Janīna Jansena, Džulians Reičlins, Dmitrijs Sitkoveckis, Bruno Džuranna, Miša Maiskis, Nikolajs Znaiders, Tatjana Grindenko un Oļegs Maisenbergs un ir uzstājusies neskaitāmos festivālos visā pasaulē.

Kristīne ir dedzīga jaunās mūzikas popularizētāja. Viņai savus opusus veltījuši komponisti Dobrinka Tabakova, Kristaps Pētersons, Pēteris Plakidis, Artjoms Vasiļjevs un citi. Kā soliste viņa ieskaņojusi komponistes Dobrinkas Tabakovas ECM debijas disku, kas sasniedza otro vietu Apvienotās Karalistes klasiskajā topā un saņēma Grammy nomināciju.

Kristīne ir izdevusi ierakstus arī Onyx, Quartz un BMG mūzikas izdevniecību paspārnē. Viņa arī ir daudzu balvu ieguvēja, tajā skaitā divkārtēja Lielās mūzikas balvas laureāte /2005. un 2007. gadā/.

Dalīties ar šo pasākumu