Lekcija un koncerts "Azerbaidžāņu mugams"

JVLMA Ērģeļu zāle

27.  maijā plkst. 10.00 JVLMA Ērģeļu zālē studējošajiem, mācībspēkiem un personālam lekcijā un koncertā “Azerbaidžāņu mugams” būs unikāla iespēja dzirdēt Azerbaidžānas MUGAM dziedāšanas tradīciju klātienē. Tāpat tā būs arī reta iespēja redzēt un dzirdēt tradicionālos azerbaidžāņu instrumentus - tar, kamancha un naghara.

Pasākumā piedalīsies “Qarabağ” Mugham Group / Karabahas mugama grupa: Azerbaidžānas goda mākslinieks (People`s Artist of Azerbaijan) Mansum Ibrahimov, Mugam konkursa laureāte Gulzar Farajova, goda mākslinieks Elchin Hashimov, goda mākslinieks Elnur Ahmadov un goda mākslinieks Kamran Karimov.

Mugama māksla sakņojas dziļi azerbaidžāņu tautas kultūras tradīcijās un vēsturē. Tā plaši pārstāvēta valsts profesionālajā un tautas mākslas kultūrā. Tā ir tradicionāla mūzikas forma, kurā nozīmīga loma pieder improvizācijai. Mugama māksla ir ļoti būtiska azerbaidžāņu profesionālās mūzikas mutvārdu kultūras mantojuma daļa.

Mugama elementi kļuvuši par mūsdienu skaņu kultūras neatņemamu sastāvdaļu gan džezā, gan simfoniskajā mūzikā, gan kinofilmu skaņu celiņos. 2003. gadā UNESCO Azerbaidžānas mugamam piešķīris cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma šedevra statusu, bet 2008. gadā tas iekļauts UNESO Nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā.

Programma:
o   JVLMA rektora profesora Guntara Prāņa sveiciens
o   Azerbaidžānas vēstniecības Latvijā Ārkārtējā un Pilnvarotā Vēstnieka V.E. Elnura Sultanova uzruna
o   Mansuma Ibragimova runa;
o   Katra mūziķa neliels stāsts par sevi un mūzikas instrumentu;
o   KONCERTS
o   Jautājumi un atbildes

Pasākuma ilgums – aptuveni viena stunda.
Ieeja bez maksas.

Dalīties ar šo pasākumu