Meistarklase čella spēlē

JVLMA LMT kamerzāle

3. novembrī no plkst. 16.00 līdz 19.00 JVLMA LMT kamerzālē uz meistarklasi aicina ungāru čellists Ištvāns Vārdai /István Várdai/.

Viņš tiek augstu novērtēts ar savu dzīvespriecīgo enerģiju, ritmisko sparu un eleganto grāciju dvēseliskajos čellam solo, kā arī kamermūzikas un orķestra repertuāra atskaņojumos.

Kā Franča Lista kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs jau trešo sezonu viņš turpina piedāvāt iedvesmojošas un radošas koncertprogrammas. Paralēli tam čellists sadarbojas ar pasaulslaveniem mūziķiem "Kapostfest" kamermūzikas festivālā Ungārijā, kuru viņš organizē kopā ar vijolnieku Krištofu Barāti.

2023./2024. gadā Ištvāns Vārdai atsāka darbu Somijas Radio simfoniskajā orķestrī, koncertē Helsinkos, Amsterdamā, kā arī Bornmutas un BBC simfoniskajos orķestros Apvienotajā Karalistē.

Debijas spilgtākie notikumi ietver "SWR" Patrika Hāna vadībā ar Bloha Schelomo. Pagājušās sezonas svarīgākie notikumi ir uzstāšanās ar Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri Modesta Pitrėnas vadībā, Orchester National du Capitole Toulouse - vadībā Domingo Hindoyan, Ungārijas Nacionālo filharmoniju un Janáčeka Filharmoniju Ostrava Lorensa Fostera vadībā, kā arī Lihstenšteinas simfonisko orķestri un Prāgas filharmoniju.

Dalīties ar šo pasākumu