Meistarklases vēsturiskajā improvizācijā

JVLMA dažādās telpās

No 16. līdz 20. februārim notiks Hāgas Karaliskās konservatorijas pasniedzēja Roberta de Brē (Robert de Bree) meistarklases vēsturiskajā improvizācijā.

Lekcijas un vēsturiskā improvizēšana ietvers gan kanoniskās improvizācijas, kadenču improvizēšanu - to radīšanu no motīviem, virtuozi eksperimenti un harmoniju maiņas, J.J.Kvanca (J.J.Quantz) iedvesmota ornamentācija baroka mūzikā, izmantojot paternus (līdzīgi kā džeza mūzikā) un preludēšanas māksla - spēlējot improvizētus ievadus svītu un sonāšu daļām u.c. ar vēsturisko improvizāciju saistītas tēmas. 

Roberts de Brē ir nīderlandiešu obojists un blokflautists, kurš specializējas perioda instrumentu spēlē, un īpaši vēsturiskajā improvizācijā. Viņš pasniedz vēsturisko improvizāciju Hāgas Karaliskajā konservatorijā, vadījis meistarklases Teksasā, Mehiko, Budapeštā, Vīnē, Štutgartē, Katovicē un nu arī Rīgā. 
Roberta solista debija notika 2010.gadā Amsterdamas Concertgebouw. Kā solists koncertējis ar tādiem kolektīviem kā Holland Baroque, Luthers Bach Ensemble, Brecon Baroque un savu kolektību - Symphonie Atlantique. 
Kā orķestra mūziķis uzstājies kopā ar tādiem plaši pazīstamiem senās mūzikas interpretiem kā English Baroque Soloists, Academy of Ancient Music, Ensemble Pygmalion, Ensemble L'Arpeggiata, Concerto Köln u.c.
Ar savu senās mūzikas ansambli The Scroll Ensemble viņš spēlē improvizētus koncertus, praktizējot improvizāciju ansamblī no viduslaikiem līdz Bēthovenam un vēl vēlāk.

Ceturtdiena, 16. februāris
10.00 - 14.00 134.telpa (lekcija/improvizēšanas meistarklases, kamertonis 415Hz)

Piektdiena, 17. februāris
10.00 - 14.00 134.telpa (lekcija/improvizēšanas meistarklases, kamertonis 415Hz)

Pirmdiena, 20. februāris
10.45 - 12.20 206.telpa (lekcija/improvizēšanas meistarkases, kamertonis 442Hz)
14.10 - 15.45 231.telpa (lekcija/improvizēšanas meistarkases, kamertonis 442Hz)

Dalīties ar šo pasākumu