Olivera Kadela lekcija "Imersīvie mediji"

16. februārī 10.00 LMT kamerzālē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā festivāla "deciBels" ietvaros notiks Olivera Kadela lekcija par imersīvajiem medijiem turpinot Baltijas imersīvās skaņas tīkla izglītojošu pasākumu sēriju Baltijas valstīs.

Vairākām Emmy balvām nominētais audio inženieris un skaņas dizaineris Olivers Kadels ir dzimis Latvijā, bet dzīvo un strādā Londonā. Kopš 2014. gada viņš ir piedalījies vairāk nekā 160 projektos, kas ietver telpisku un interaktīvu audio jaunās paaudzes imersīvajiem medijiem (VR, MR, AR un 360) aptverot plašu nozaru klāstu, sākot no virtuālās apmācības un zīmola satura līdz filmām, spēlēm un vides instalācijām. Kopš 2018. gadā Olivers un viņa kompānija 1.618 Digital vada imersīvās skaņas podkāstu, kurā viesojas eksperti no visas pasaules, kas iepazīstina klausītājus ar jaunākajām tehnoloģijām un tendencēm nozarē. Olivers Kadels kopš 2019. Gada strādā par pasniedzēju Rietumlondonas Universitātē un 2022. gadā viņš pievienojās arī Hadersfīldas Universitātei, pasniedzot lekcijas par skaņas lomu paplašināto mediju vidē.

Bezmaksas lekcijā visi interesanti varēs iepazīties ar jaunākajām tendencēm imersīvo mediju nozarē un praktiskiem piemēriem par trīsdimensiju skaņas sagatavošanu jauktai, paplašinātai vai virtuālai videi (MR, AR, VR). Šīs tēmas kopā ar praktiskiem piemēriem tiks apskatītas reālu projektu kontekstā kuros ir piedalījies Olivers Kadels un viņa kompānija 1.618 Digital. Tajā skaitā Deivida Atenboro (David Attenborough) dokumentālās filmas Museum Alive, Micro Monsters, First Life VR, Museum Alive AR un Kingdom of Plants. Lekcijas gaitā tiks izklāstīts darba process, metodes un tehnoloģijas, kas tika izmantotas šo pasaulslaveno projektu izveidē. Lekcija notiks Angļu valodā.

Baltijas Imersīvās Skaņas Tīkls (BIAN) ir iniciatīva ar mērķi popularizēt imersīvās skaņas tehnoloģijas Baltijas valstīs, kā arī veicināt izglītojošus klātienes un tiešsaistes pasākumus par jaunajiem skaņas formātiem. Imersīvā skaņa ir revolucionārs trīsdimensiju audio formāts, kas piedāvā dabiskāku un visaptverošāku klausīšanās pieredzi mūzikā, kino, virtuālajā realitātē, videospēļu industrijā un citās nozarēs. https://www.balticimmersive.net

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rīkotais festivāls "deciBels" notiek no 13. līdz 17. Februārim un piedāvā plašu mūsdienu mūzikas programmu. Projektu atbalsta Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma «Kultūra» un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Dalīties ar šo pasākumu