Pavasari jūti?

JVLMA Lielā zāle

Tā kā ziema šogad pavisam blāvi parādījusi savu klātbūtni Latvijā un par citu gadalaiku liek domāt pirmie ziedošie dabas vēstneši, JVLMA pūtēju orķestris un viesdiriģents Petri Komulainens /Petri Komulainen, Somija/ 14. februārī aicina uz koncertu Pavasari jūti?

Programmā pavasara mošanās un mīlestības dienai atbilstoša kompozīciju izlase - enerģiskā un asprātīgi risinātā L. Bernsteina uvertīra - veltījums kolēģim, čellistam un diriģentam Mstislavam Rostropovičam Slava!, serenādes žanram un noskaņai tuvā Ž. Sibēliusa Cassazione op. 6, P. Greindžera radītais meistardarbs pūtēju orķestrim - tautas melodiju un to dziedātāju skaņu portrejas sešu daļu ciklā Linkolnšīras ziedi, kā arī īsts kāzu rituāls koncerta izskaņā - J. Linkola Kāzu mūzika trīs daļās (I Maršs, II Kāzu valsis, III Ceremonija).

Petri Komulainens ir somu diriģents, kamermūziķis un lektors Helsinku Mākslu Universitātes Sibēliusa akadēmijā. Studējis Somijas, Vācijas un Šveices mūzikas augstskolās. Būdams daudzpusīgs mūziķis, Komulainens pārvalda plašu simfoniskās, opermūzikas un kamermūzikas repertuāru. Diriģenta aizraušanās ir laikmetīgā mūzika, kas sadarbībā ar komponistiem, laikabiedriem realizējusies dažādos projektos.

Komulainens strādājis ar dažādiem Somijas kolektīviem – Somijas Radio simfonisko orķestri, Lahti simfonisko orķestri, kamerorķestri “Pori Sinfonietta”, Tamperes simfonisko orķestri, Sibēliusa akadēmijas simfonisko orķestri un citiem.

Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs, www.bilesuparadize.lv vai stundu pirms koncerta norises vietā.
Biļetes cena – 4 €; pensionāriem, studentiem – 3 €, skolēniem – ieeja bez maksas.

Pirkt biļetes

Dalīties ar šo pasākumu