Rīgas Melngalvju brālības un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Kamermūzikas koncertprogrammu konkurss 2024

JVLMA Lielā zāle

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) un Rīgas Melngalvju brālība ar prieku paziņo par 2024.gada kamermūzikas koncertprogrammu konkursa izsludināšanu JVLMA studējošajiem. Konkurss ir unikāla iespēja mūsu studentiem demonstrēt savu māksliniecisko meistarību un radošo potenciālu, veidojot un atskaņojot kvalitatīvas kamermūzikas programmas.

Konkursa mērķis ir ne vien aktivizēt JVLMA studentu kameransambļu – gan instrumentālo, gan vokāli instrumentālo – patstāvīgu darbību, bet arī veicināt augstvērtīgu kamermūzikas koncertprogrammu sagatavošanu un atskaņošanu. Tas ir lielisks veids, kā studentiem attīstīt savas mākslinieciskās prasmes un iegūt vērtīgu pieredzi.

Dalību konkursā var pieteikt jebkurš JVLMA studējošo kameransamblis, izņemot džeza ansambļus, ar dalībnieku skaitu no diviem līdz četriem mūziķiem. Katram ansamblim būs jāatskaņo brīvi izvēlēta aptuveni 30 minūtes gara koncertprogramma, papildus jāiesniedz programma vēl apmēram 20-30 minūtēm. Tiek sagaidīts, ka programma tiek veidota no latviešu komponistu skaņdarbiem un tajā var iekļaut tos ārzemju komponistu darbus, kas tapuši līdz 20.gs.pirmajai pusei.

Konkurss norisināsies vienā kārtā JVLMA Lielajā zālē 2024. gada 5. un 6. aprīlī, un to vērtēs starptautiska žūrija. Galvenā balva ir Rīgas Melngalvju brālības vienreizēja stipendija 4000 EUR un koncerts Brēmenē. Turklāt, pēc žūrijas ieskatiem, var tikt piešķirtas arī divas Atzinības balvas.
 

Aicinām visus mūsu talantīgos studentus izmantot šo iespēju un pieteikties konkursam! 
Pieteikumi dalībai konkursā jāiesūta elektroniski JVLMA Radošo projektu daļai līdz 2024. gada 18. martam. Plašāka informācija par konkursu, tā nolikums un pieteikšanās veidlapa – mūsu mājaslapā.

Dalīties ar šo pasākumu