Starptautiskā kamermūzikas festivāla koncerts. Polija. Igaunija

JVLMA Lielajā zālē

16.03.2023. plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē

Starptautiskā kamermūzikas festivāla koncerts.  Polija. Igaunija

Piedalās Friderika Šopēna Mūzikas Universitātes /Varšava/ un Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas studenti

Małgorzata Kucharek /vijole/ Hanna Kruszyńska /klavieres/, Alexandra Rosol /čells/      /Varšava/

Triin Veismann /vijole/ Oliver Vilu /alts/, Andres Alexander Metspalu /čells/, Susanna Liisa Onoper /klavieres/   /Tallina/

 

Varšavas trio

Klavieru trio, kura sastāvā muzicē Hanna Kruszyńska (klavieres), Małgorzata Kucharek (vijole) un Alexandra Rosol (čells), tika izveidots 2022.g. rudenī, jo visas mūziķes bija aizrāvušās ar Andžeja Panufnika Trio.

Hanna Kruszyńska bieži uzstājusies kā soliste un kamermūziķe, spēlējusi Karaļa pilī Varšavā, Varšavas Nacionālajā Operā, Vitolda Ļutoslavska koncertstudijā Polijas Radio. Viņa paralēli studē Varšavas Universitātes “Artes Liberales” fakultātē. Piedalījusies Wojciech Świtała, Elżbieta Stefańska, Paweł Zawadzki, Konrad Skolarski un Maria Szwajger-Kułakowska meistarklasēs.

Małgorzata Kucharek ieguvusi godalgotas vietas vairākos Polijas un starptautiskos konkursos, ieskaitot 1.vietu Nacionālajā CEA konkursā Katovicē 2015.g., 4.vietu XVI Starptautiskajā G.F. Telemaņa konkursā Poznaņā, 2.vietu Starptautiskajā stīgu instrumentu konkursā Elblag 2021.g., 1.vietu un  Staņislava Moņuško  Gdaņskas Mūzikas akadēmijas rektora speciālbalvu 5. Starptautiskajā vijolnieku konkursā Gdiņā.  Sadarbojusies ar pasaulslaveniem mūziķiem Chris Brubeck, American String Quartet, Stephen Czarkowski, Maciej Rakowski, Jerzy Dybał, Marc Rovetti. 

2019.g. viņa saņēma ielūgumu uz mūziķu vasaras nometni Lucernas Mūzikas Centrā, ASV.

 

Tallinas kvartets

MOSSO ir Igaunijas ansamblis, kuru 2022.gadā izveidoja vijolniece Triin Veissmann, altists Oliver Vilu, čellists Andres  Alexander Metspalu un pianiste Sussanna Liisa Onoper.

Triin Veismann piedalījusies vairākos konkursos un kursos Igaunijā un citās valstīs, kā arī meistarklasēs pie Jan Repko, Radu Blidar, Evas Binderes u.c. Triin uzstājusies kā soliste ar Tallinas kamerorķestri un Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas Sinfoniettu. Viņa interesējas arī par baroka mūzikas interpretāciju, piedalījusies Arte dei Suonatori meistarklasēs  Polijā un spēlē ansamblī LaBande.

Oliveram  Vilu ir ievērojama orķestra mūziķa pieredze Igaunijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, Jervi Festivāla orķestrī, Baltic Sea Philharmonic. Viņš sadarbojies ar 2 Celllos, Sarah Brightman un Paul Young. Piedalījies Alexander Zemtsov/Gordon, Mikhail Zemtsov, Dana Zemtsov, Julia Dinerstein, Michael Kugel, Xandi van Dijk, Lisa Randalu meistarklasēs. 

Andres Alexander Metspalu  studējis Henry-David Varemaa čella klasē, kā arī mācījies pie Marc Coppey un Pauline Bartissol Parīzē un Wolfgang Boetcher Berlīnē. Pašreiz viņš turpina studijas pie Henry-David Varemaa un ir Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis. Rahman kvarteta sastāvā koncertējis Igaunijā, Īrijā, Anglijā, Spānijā un Itālijā. Piedalījies starptautiskos konkursos Latvijā un Austrijā, bet Rahman kvarteta sastāvā ieguvis godalgotas vietas konkursos Lietuvā (2016.g.) un Itālijā (2017.g.).

Susanna Liisa Onoper vairākkārt ieguvusi balvas kā soliste, koncertmeistare un kamermūziķe Igaunijas un starptautiskos konkursos. Viņa spēlē arī klavesīnu.  Tallinas Lielā seksteta sastāvā ieguvusi 2.vietu un speciālbalvu starptautiskā konkursā “The Link of Times” 2022.g., kā arī speciālbalvu un sudraba medaļu 6. Manhetenas Starptautiskajā konkursā. Piedalījusies Paulo Pacheco, Ralf Gothóni, Evan Rothstein un daudzu citu mūziķu meistarklasēs.

Marii Piirsalu spēlē Baltic Sea Philharmonic orķestrī, 2022.g.decembra turnejā uzstājusies Elbas Filharmonijā Hamburgā, Cīrihes Tonhallē, Viktorijas zālē Ženēvā un Casino Bern. Piedalījusies Mi-Kyung Lee, Eva-Christina Schönweiß, Réka Szilvay, Michael Foyle, Dejan Bogdanvovich, Nicolas Dautricourt, Triin Ruubel-Lilleberg, Mari Poll, Leena Jaakkola u.c. meistarklasēs. 2019.g.ieguvusi speciālbalvu par E. Tamberga Rondo izpildījumu Nacionālajā jauno stīdzinieku konkursā Tartu, 2020.g. finālista diplomu Starptautiskajā kamermūzikas konkursā-festivālā “In Corpore”.

Biļetes TIKAI iepriekšpārdošanā Biļešu paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv 

Biļetes cena - € 5 

 

Pirkt biļetes

Dalīties ar šo pasākumu