Starptautiskā kamermūzikas festivāla koncerts. Ungārija. Lietuva

JVLMA Lielajā zālē

4.03.2023. plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē

Starptautiskā kamermūzikas festivāla koncerts. Ungārija. Lietuva

Piedalās Ferenca Lista Mūzikas akadēmijas /Budapešta/ un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas studenti 

Julianna Gaál /vijole/  Zsombor Dániel Eszenyi /klarnete/, Máté Puskás /klavieres/ , Budapešta

 Klementina Venciūtė,  Paulina Jankovskytė /vijole/, Lina Žutautaitė, Jonas Benjaminas Balsys /klavieres/  Liudvikas Silickas /čells/

 

Budapeštas trio

Julianna Gaál  (vijole, alts) ir ieguvusi pirmās vietas vairākos konkursos Ungārijā, Slovākijā, Igaunijā, Polijā un Horvātijā. Viņa piedalījusies Eszter Perényi, Mira Glodeanu un Simon Standage meistarklasēs, uzstājusies daudzos konkursos Budapeštā un citās Ungārijas pilsētās, kā arī ārzemēs. Viņa spēlējusi arī MR3 Bartók Radio un televīzijā.

Zsombor Dániel Eszenyi (klarnete) ir vairāku starptautisku – Itālijā, Čehijā, Austrijā, ASV – un Ungārijas konkursu uzvarētājs. 2022.gadā viņš saņēma Junior Prima balvu, Annijas Fišeres stipendiju un Budapeštas Ģerģa Cifras Festivāla Talantu balvu. Piedalījies Francois Benda, Harri Maki, Kilian Herold, Florent Héau, Milan Rericha un Gábor Takács-Nagy meistarklasēs,  Uzstājies kā solists ar Ungārijas Radio simfonisko orķestri, Gödöllő simfonisko orķestri un Budapeštas stīgu ansambli.

Máté Puskás (klavieres) ir vairāku pianistu konkursu uzvarētājs Ungārijā, Polijā, Čehijā un Itālijā. Piedalījies Tamás Vásáry, Kálmán Dráfi, Gergely Bogányi, János Balázs un Károly Mocsári meistarklasēs. Uzstājies kā solists ar Ferenca Lista kamerorķestri, Anima Musicae kamerorķestri un Džordža Šolti orķestri.  Máté ir uzstājies Ungārijas televīzijā un viņa koncerti pārraidīti Bartoka Radio.

Viļņas duets - Klementina Venciūtė (vijole) un Lina Žutautaitė (klavieres) izveidoja savu kamerduetu 2019.gadā Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā. Pēdējo četru gadu laikā uzstājās daudzos koncertos, konkursos un projektos, studējot pie Prof. Indres Baikštītes. Ansamblis regulāri piedalās Lietuvas un ārvalstu mūziķu meistarklasēs. Viens no ievērojamākajien dueta sasniegumiem ir 1.vieta un speciālbalva par labāko izpildījumu XXI Starptautiskajā Lietuvas komponistu kamermūzikas konkursā, kas bija veltīts lietuviešu komponistam Jūlijam Andrejevam. Dueta tuvākajos plānos ir vairāki konkursu un dažādi projekti.

Viļņas trio - Klavieru trio, kura sastāvā muzicē Benjaminas Balsys (klavieres), Paulina Jankovskytė (vijole) un Liudvikas Silickas (čells), tika izveidots 2021.gadā Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā. Pēdējo divu gadu laikā trio izkopj savu muzikalitāti un kopspēli Prof. Indres Baikštītes vadībā. Pirmais izcilais panākums bija dalītā 1.vieta ar otru Prof. Indres Baikštītes ansambli XXI Starptautiskajā Lietuvas komponistu kamermūzikas konkursā, kas bija veltīts lietuviešu komponistam Jūlijam Andrejevam.  Trio turpina studijas un plāno turpmākos projektus.

Biļetes TIKAI iepriekšpārdošanā Biļešu paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv 

Biļetes cena - € 5 

Pirkt biļetes

Dalīties ar šo pasākumu