Starptautiskais kameramūzikas festivāls / Koncerts Latvija

JVLMA Lielajā zālē

13.03.2023. plkst. 17.00 JVLMA Lielajā zālē

Starptautiskā kamermūzikas festivāla koncerts.  Latvija

Piedalās JVLMA studenti

Ērika Jēkabsone /klavieres/, Aigars Raumanis /saksofons/

Trio - Emīlija Bukša, Patrīcija Penīskola Iļasova /vijole/, Daniils Mickevičs /klavieres/

Trio Midfin - Laima Ratniece - Miltiņa /klarnete/, Luca Quaranta /flauta,piccolo/, Anna Ivanona /klavieres/

Trīs+  - Terēza Tīrmane /flauta/, Renāte Lodziņa /oboja/, Līva Juruša /klarnete/, Ieva Zvirgzdiņa /fagots/, Renārs Šteinbergs /mežrags/, Anna Ivanova /klavieres/

 

Trio  - Emīlija Bukša (vijole), Patrīcija Penīskola Iļasova (vijole) un Daniils Mickevičs  (klavieres)- ir jau panākumiem bagāti jaunie mūziķi, kuri “JVLMA labākā kameransambļa” ietvaros kopīgi satikušies kamermūzikā. Mūziķu draudzība izveidojās jau Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, taču trijatā muzicēt līdz šim nebija nācies. Katrs no māksliniekiem ir guvis atzinību vietējos un starptautiskos konkursos, muzicējis solo, kameransambļos un ar orķestriem.

Konkursam “JVLMA labākais kameransamblis” vijolnieces izlēma gatavot Morica Moškovska Svītu divām vijolēm un klavierēm, pieaicinot pianistu Daniilu.  Moškovski vēsturē dēvē par “Saulaino komponistu”, tādēļ nav brīnums, ka arī Svīta divām vijolēm un klavierēm ir vieglprātīgu rotaļu un idillisku ainu pildīta. Šī svīta Moškovska dzīves laikā kļuva par viņa pazīstamāko skaņdarbu, un tas publiku aizrauj jau ar pirmajiem efektīvajiem akordiem.

 

Trio MidFin izveidojās pateicoties mūsdienu mūzikas festivālam "deciBels". Sadarbība starp pianisti Annu Ivanovu un klarnetisti Laimu Ratnieci-Miltiņu ilgst jau vairākus gadus. Abas mūziķes ir JVLMA maģistrantes un šobrīd spēlē vairākos kameransambļu sastāvos, bet kopā ar flautistu maģistrantu Luca Quaranta viņas festivālā atskaņoja vienu no virtuozākajiem Džonatana Hārvija darbiem "The Riot", kā arī ar panākumiem startēja konkursā “JVLMA labākais kameransamblis”.

Trīs+

Koka pūšaminstrumentu kvintets  Terēza Tīrmane (flauta), Renāte Lodziņa (oboja), Līva Juruša (klarnete), Ieva Zvirgzdiņa (fagots) un Renārs Šteinbergs (mežrags) apvieno trīs pirmā kursa un divus pēdējā kursa studentus.  Visiem ansambļa dalībniekiem ir ievērojama profesionālā pieredze dažādos orķestros, ansambļos, meistarklasēs un konkursos. Renātei un Līvai arī Erasmus studiju pieredze Hāgā un Ostravā. Daži jau muzicējuši kopā agrāk dažādu kameransambļu sastāvos.  Jaunajiem mūziķiem patīk ceļot, skatīties filmas un pieņemt jaunus izaicinājumus, iesaistoties interesantos projektos, kas rada vislielāko prieku un motivāciju attīstīties.

 

Pianiste Ērika Jākobsone un saksofonists Aigars Raumanis spoži sevi parādījuši solistu lomā, un nereti ir arī dažādu kameransambļu dalībnieki, bet kopā duetā (pie profesora Jāņa Maļecka) sākuši spēlēt tikai 2022. gadā. Šis ansamblis ieguvis pirmo vietu, kā arī Latvijas Radio specbalvu konkursā “JVLMA labākais kameransamblis”, kurā jaunie mūziķi atskaņojuši vienu no virtuozākajiem skaņdarbiem saksofonam un klavierēm - japāņu komponista Takaši Jošimatsu (吉松 隆, 1953) opusu “Izspūrušā putna sonāte” (Fuzzy Bird Sonata).

 

Biļetes TIKAI iepriekšpārdošanā Biļešu paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv 

Biļetes cena - € 5 

Pirkt biļetes

Dalīties ar šo pasākumu