Sudraba taureņi. Ilona Meija. Herta Hansena

JVLMA Lielā zāle

Koncertprogrammā "Sudraba taureņi" izskanēs latviešu, ukraiņu un skandināvu komponistu mūzika flautai un klavierēm, ko atskaņos flautiste Ilona Meija un pianiste Herta Hansena.

Programma:
Maija Einfelde “Sonāte” (2016)
Ruta Paidere “Hello Mr Mozart” (2022)
Rolands Kronlaks “Quasi Improvisandi” (1995)
Karls Nīlsens “Migla krīt” Op. 41 (1920)
Gundega Šmite “No klusuma dūmakas” (2011)
Žans Sibeliuss “Noktirne” (1906)
Serhijs Vilka “Berceuse” (2012)

Koncertu vadīs Ilze Medne.

Kamermūzikas koncerts “Sudraba taureņi” ir iecerēts flautistes Ilonas Meijas jubilejas zīmē. Meija ilgstoši ir sadarbojusies ar pianisti Hertu Hansenu, kopā muzicējot dažādos kamermansambļu sastāvos. Šī koncertprogramma ir ilgi lolots sapnis abām izcilajām mūziķēm.
Koncerprogrammas centrā ir latviešu laikmetīgās mūzikas opusi, kas dažādos laikos ir tapuši kā veltījumi Ilonai Meijai. Rolanda Kronlaka "Quasi Improvisandi" ir tapis studiju laikos, Gundegas Šmites "…no klusuma dūmakas" – pirms desmit gadiem, savukārt, Maijas Einfeldes "Sonāte flautai un klavierēm" – pēdējo gadu laikā. Programmu vainagos īpašs pirmatsaņojums – Rutas Paideres jaundarbs - veltījums “Hello Mr Mozart” Ilonai Meijai un Hertai Hansenai. Kronlaka, Šmites un Paideres mūzikas stilistika saistīta ar modernismu – tajos tiek bagātīgi atklātas flautas koloristiskās iespējas, savukārt, Einfeldes sonātes harmoniskā valoda un melodiskums veido tiltu uz pagātni – uz romantisko mūziku, kurai arī ir nozīmīga vieta šajā koncertprogrammā. Skandināvu romantiķi – Žans Sibeliuss un Karls Nīlsens koncerta programmai pievienos īpaši mirdzošus virstoņus ziemeļblāzmas krāsās. Programmai īpašu virstoni piešķirs ukraiņu komponista un flautista Serhija Vilkas melodiskais un gaišu krāsu caurstrāvotais skaņdarbs “Berceuse”.

Bezmaksas ieeja.
Vien lūgums pieteikties un rezervēt sēdvietu:
- aizpildot formu ŠEIT 
vai
- rakstot uz epastu 
- zvanot - 20176304

Atbalsta: VKKF un JVLMA

Rīko: Latvijas Komponistu savienība sadarbībā ar JVLMA

Dalīties ar šo pasākumu