Teodora Pārkera (Theodore Parker) telpiskās skaņas lekcija JVLMA

17. septembrī plkst. 16.00 ar mūziķa Teodora Pārkera bezmaksas telpiskās skaņas lekciju JVLMA Rīgā turpināsies Baltijas Imersīvās Skaņas Tīkla izglītojošu pasākumu sērija Baltijas valstīs.

Baltijas Imersīvās Skaņas Tīkls (BIAN) ir iniciatīva ar mērķi popularizēt imersīvās skaņas tehnoloģijas Baltijas valstīs, kā arī rīkot izglītojošus klātienes un tiešsaistes pasākumus par jaunajiem skaņas formātiem.

Imersīvā skaņa ir revolucionārs trīsdimensiju audio formāts, kas piedāvā dabiskāku un visaptverošāku klausīšanās pieredzi mūzikā, kino, virtuālajā realitātē, videospēļu industrijā un citās nozarēs. 

Teodora Pārkera lekcija JVLMA ir bezmaksas un tajā visi interesenti varēs iepazīsties ar "ambisonics" skaņas principiem, praktisko pielietojumu un atvērtā koda bezmaksas programmām, kas atbalsta minētos skaņas formātus. Atšķirībā no citiem daudzkanālu skaņas formātiem, "ambisonics" formātā audio signāls nav piesaistīts konkrētam skaļruņu skaitam vai izvietojumam un pielāgojas dažādām sistēmām un situācijām. 

Teodors Pārkers ir mākslinieks un Igaunijas Mūzikas Akadēmijas pasniedzējs. Viņa specializācija ir ģitāras improvizācija, elektroakustiska un skaņas telpiskie aspekti. Pārkers pārstāv Igaunijas Elektroniskās mūzikas biedrību (EestiElektrooniliseMuusikaSelts) un ir "dzīvās" elektroniskās mūzikas projekta EMA (ElektrooniliseMuusikaAnsambel) dalībnieks, kā arī improvizācijas apvienību Punkt Nihu un GuerillaImpro dibinātājs.

BIAN sadarbības tīkla ietvaros līdz 2021. gada nogalei plānotas arī projekta organizētas tikšanās un izglītojoši pasākumi kopā ar partneriem Tallinā, Tartu, Viļņā un Kauņā. Projektu atbalsta Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma "Kultūra” un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Plašāka informācija par tīkla aktivitātēm ir pieejama projekta tīmekļvietnē.

Dalīties ar šo pasākumu