ATCELTS. Veltījums Pētera Plakida piemiņai

Mūziķu slimības dēļ koncerts ir atcelts.

5. martā plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē izskanēs kamermūzikas koncerts – veltījums izcilā latviešu komponista Pētera Plakida 75. jubilejas piemiņai. 

Koncertēs flautiste Ilona Meija, obojists Pēteris Endzelis un pianiste Dzintra Erliha. Programmā: Madlēnas Dringas, Lūcijas Garūtas, Mārītes Dombrovskas, Pētera Plakida kamermūzika, tostarp Mārītes Dombrovskas jaundarba “Ziemas dienasgrāmata”. 
Par skaņdarbu komponiste raksta: “Mana mūzika ir kā dienasgrāmata, kurā atspoguļojas manas domas un sajūtas. Skaņdarbu “Ziemas dienasgrāmata” sacerēju ziemā. Tas nekādā ziņā nav saistīts ar dabas atveidojumu, bet gan ar manām sajūtām 2021. gada nogalē. Jaundarbs ir veltījums manam Skolotājam Pēterim Plakidim, pieminot viņu 75. dzimšanas dienā. Tajā var saklausīt Plakida mūzikas alūzijas un baroka mūzikas stilizāciju. Darbs ir komponēts pianistei Dzintrai Erlihai, flautistei Ilonai Meijai, ar kurām mani jau saista cieša radoša sadarbība, kā arī obojistam Pēterim Endzelim, kurš manu mūziku lasīs pirmoreiz.”
Koncertu vadīs muzikologs Dāvis Eņģelis.

Koncerts notiek ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalstu. 

Ieeja brīva. Iepriekšēja reģistrēšanās ŠEIT.
 

Dalīties ar šo pasākumu