VIII Starptautiskais koka pūšaminstrumentu simpozijs

Dažādas norises vietas

VIII Starptautiskais koka pūšaminstrumentu simpozijs atkal atgriežas JVLMA klātienē, un tas notiks 17.-21. oktobrī. 

Šogad Koka pūšaminstrumentu simpozija norisē ir vairāki jaunumi: tas tiek organizēts kā Erasmus kombinētais intensīvais projekts – papildus jau ierastajām meistarklasēm un koncertiem simpozija programmu papildina vairākas interesantas tiešsaistes lekcijas: flautiste Renate Greiss-Armin stāsta, kā sagatavoties Gustava Mālera Jauniešu orķestra atlasei, pievēršoties obligātajam repertuāram; Cīrihes obojas profesore Louise Pelleren, kuras audzēkne Amanda Tauriņa nesen uzsāka darba gaitas Leipcigas Gewandhaus orķestrī, runās par to, ka ceļu uz panākumiem bruģē mērķtiecīgs plāns; Strasbūras saksofonists Philippe Geiss dalīsies ar pārdomām, kā veidot izpildītāja/komponista/pedagoga karjeru, bet viņa doktorantūras students Olivier Duverger-Houpert demonstrēs savu oriģinālo comprovisation metodi (kompozīcijas un improvizācijas sintēze mūsdienu mūzikā); poļu klarnetists Arkadiusz Adamski iepazīstinās ar unikālu interaktīvu klarnetes spēles skolu pašiem mazākajiem “Rainbow Clarinet”.

Otrs jaunums – mūsu viesi būs ne tikai pedagogi, bet arī Katovices, Strasbūras, Tallinas un Viļņas studenti. 

Un trešais jaunums – īpašs uzsvars uz koka pūšaminstrumentu kamermūziku. Simpozija koncertos skanēs gan īpaši šim notikumam jau iepriekš sagatavoti ansambļi, gan arī Mocarta Serenāde – oktets, kuru 5 dienu laikā Peetera Sarapuu vadībā iestudēs divi simpozija dalībnieku sastāvi, kā arī Giedrius Gelgotas vadītais flautu koris.
Simpozija programmu papildina četri koncerti. Uz Mazo Ģildi 18. oktobrī ielūdz Renate Greiss-Armin, Ilona Meija un Herta Hansena (biļetes ŠEIT); Philippe Geiss, Strasbūras saksofonu kvartets un Rīgas draugi gaidīs JVLMA Lielajā zālē 19. oktobrī (biļetes ŠEIT), bet Silēzijas klarnešu kvartets ar sevi iepazīstinās turpat, JVLMA Lielajā zālē, 20. oktobrī (biļetes ŠEIT). Savukārt 21. oktobrī visi aicināti uz noslēguma koncertu JVLMA Lielajā zālē (biļetes ŠEIT).

Toties Strasbūras saksofonisti un viņu Rīgas draugi 20. oktobrī viesosies Ogres Mūzikas skolā ar vēl vienu koncertu un meistarklasēm.

Simpozija meistarklases, kā parasti, ir atvērtas ikvienam interesentam – sekojiet informācijai!

ŠEIT uzzini, kurā telpā kas notiek!

Dalīties ar šo pasākumu