X Starptautiskais Rīgas Brass simpozijs

Rīga, Ādaži, Tiešsaiste

No 28. septembra līdz 2. oktobrim Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, un Ādažos, Mūzikas un mākslas skolā un Kultūras centrā, norisināsies X Starptautiskais Rīgas Brass simpozijs.

Tā norisi ietekmējusi situācija pasaulē un lielākā daļa simpozija aktivitāšu – meistarklases, individuālās nodarbības un lekcijas – notiks tiešsaistē, tomēr aicinām arī klātienē apgūt jaunas zinības un baudīt koncertus.

Arī šogad JVLMA Metāla pūšaminstrumentu klase aicinājusi piedalīties simpozijā vairākus no vadošajiem Eiropas interpretiem:

  • WOLFGANG GUGGENBERGER /Volfgangs Gugenbergers, trompete, Trosingenas Mūzikas augstskola, Vācija/ 
  • RAYMOND MUNNECOM /Reimons Munekoms, trombons, Amsterdamas konservatorija, Nīderlande / 
  • SZABOLCS ZEMPLENI /Sabolčs Zempleni, mežrags, Hamburgas Mūzikas augstskola, Vācija/ 
  • ØYSTEIN BAADSVIK /Eisteins Bodsvīks, tuba, Norvēģija/

Pirmdien, 28. septembrī, plkst. 15.00 simpozija ietvaros Volfganga Gugenbergera tiešsaistes lekcija visiem pūšaminstrumentālistiem Song and Wind, kurā lektors stāstīs par elpas tehnikām un mentālajiem aspektiem brass instrumentu spēlē. 

Otrdien, 29. septembrī, vienīgais klātesošais simpozija viesis – norvēģu tubists Eisteins Bodsvīks kopā ar simpozija dalībniekiem un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestri dosies uz Ādažiem, kur no plkst. 14.00 līdz 15.45 strādās ar Ādažu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem, bet plkst. 16.15 sniegs koncertu Ādažu Kultūras centra Ceriņu zālē.

Trešdien, 30. septembrī, simpozija dalībnieki aicināti pat uz divām interaktīvām tiešsaistes lekcijām nīderlandiešu trombonista Reimona Munecoma vadībā. Plkst. 15.00 How to study / how to become better musician - brass player - all levels un plkst. 16.00 Orchestral excerpts – how to play: style, approach, preparation.

Visa simpozija laikā gan tiešsaistē, gan klātienē JVLMA un Latvijas mūzikas skolu un vidusskolu audzēkņi, kā arī profesionālo orķestru mūziķi papildinās zināšanas pie izcilajiem metāla pūšaminstrumentu spēles meistariem individuālajās nodarbībās. Lai saņemtu tiešsaistes lekciju piekļuves linku, interesenti aicināti pieteikties, rakstot uz e-pastu .

Simpozija noslēgumā ceturtdien, 1. oktobrī, plkst. 18.00 visi interesenti aicināti uz simpozija Noslēguma koncertu JVLMA Lielajā zālē. Tajā izskanēs populāras melodijas pūtēju orķestrim un simpozija viesa Eisteina Bodsvīka kompozīcijas paša izpildījumā, kā arī kopā ar Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestri.

Simpoziju atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, programma Erasmus+ un vācu metāla pūšaminstrumentu ražotājs Miraphone.

*Pasākums tiks fotografēts un filmēts. Fotoattēli un video var tikt izmantoti JVLMA publicitātes vajadzībām.

Pirkt biļetes

Dalīties ar šo pasākumu