Aira Birziņa

Profesore, Kora diriģēšanas katedra

Diriģente Aira Birziņa (1968) absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģēšanas nodaļu, bakalaura grādu iegūstot Edgara Račevska un Ivara Bērziņa klasēs (1992), bet maģistra grādu - Imanta Kokara klasē (1995).

Kopš 1997. gada ir Ogres sieviešu kora „Rasa” diriģente, no 2000. gada vada gan sieviešu kori „Dzintars”, gan Rīgas Doma kora skolas meiteņu kori. Jau kopš 2003. gada ir Ogres rajona koru virsdiriģente un Ogres Mūzikas svētku mākslinieciskā vadītāja. Bijusi XXIII un XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģente, vairāku nozīmīgu kormūzikas svētku un izglītojošu sarīkojumu iniciatore un aktīva organizatore. Strādājusi Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas Diriģēšanas un vokālās pedagoģijas katedrā, no 2006. gada ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docente, bet kopš 2011. gada - asociētā profesore kora diriģēšanā.

Kopā ar koriem „Ausma”, „Dzintars” un Rīgas Doma kora skolas meiteņu kori guvusi uzvaras vairākos nozīmīgos starptautiskos koru konkursos. Kā lektore vadījusi seminārus, kursus, meistarklases, kā eksperte darbojusies dažādās Latvijas koru, vokālo ansambļu un jaundarbu konkursu žūrijās, kā arī starptautisku koru konkursu žūrijās. Kultūras un nemateriālā mantojuma centrā darbojas koru nozares padomē jau vairākus gadus.

Strādā katedrā

Kora diriģēšana