Anda Eglīte

Docente, Kokles un ģitāras klases vadītāja

Anda Eglīte – maģistra grādu mūzikā ieguvusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie Māras Vanagas. Mūzikā galvenokārt darbojas dažādos kameransambļos, uzstājoties gan Latvijā, gan ārzemēs. Īpaši izceļams ir mūsdienu akadēmiskās mūzikas ansamblis Altera Veritas, kuras sastāvā viņa ir kļuvusi par vairāku konkursu laureāti, sadarbojusies ar daudziem Latvijā un ārzemēs pazīstamiem atskaņotājmāksliniekiem,  simfoniskajiem orķestriem un koriem, kā arī ieguvusi Latvijas augstāko apbalvojumu mūzikā - Lielo mūzikas balvu (2003), laikraksta Diena Gada balvu kultūrā (2004), Ikgadējo Folkloras balvu (2007), kā arī Gada balvu kultūrā Baltais zvirbulis (2004, 2014).

Līdzās koncertdarbībai viņa ir Kokļu mūzikas nozares konsultatīvās padomes (pie LNKC) priekšsēdētāja, Kokļu mūzikas Ziemas festivāla „Kokļu skaņas ziemas mirdzumā” idejas autore un mākslinieciskā vadītāja, Rīgas reģiona koklētāju ansambļu virsdiriģente, bijusi Kokļu mūzikas Nakts koncerta Mākslinieciskā vadītāja divos Vispārējos Latviešu Dziesmu svētkos, kā arī ir daudzkārtēja apvienotā koklētāju ansambļu virsvadītāja dažādos festivālos, koncertos un Dziesmu svētkos.

A.Eglīte ir bijusi dažāda mēroga konkursu žūrijas sastāvā, vadījusi meistarklases un lasījusi lekcijas gan Latvijā, gan ārzemēs.

A.Eglīte ir kokles spēles pedagogs un koklētāju ansambļa vadītāja arī  J.Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolā un Olaines Mūzikas un mākslas skolā, kā arī ir koklētāju ansambļa Cantata - XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Koklētāju ansambļu konkursa Lielās balvas ieguvēja -  dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja.