Andris Veismanis

Asociētais profesors, Kora diriģēšanas katedra

Andris Veismanis beidzis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūru kordiriģēšanas specialitātē (1995). Studējis simfonisko diriģēšanu pie profesora Jurija Simonova, kā arī specializējies senajā mūzikā pie klavesīnista un diriģenta Viljama Kristī.

Andris Veismanis ir Starptautiskā Jāzepa Vītola kordiriģentu konkursa uzvarētājs (1988) un Latvijas Lielās mūzikas balvas ieguvējs (par H. Pērsela operas "Didona un Enejs" iestudējumu 1993.gadā un G. F. Hendeļa operas "Alčīna" iestudējumu 1998.gadā; par to saņēmis arī Latvijas teātra balvu).

Kopš 1995.gada Andris Veismanis ir Vidzemes kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs. No 1989. līdz 1997.gadam ar paša izveidoto kamerkori "Sacrum" veicis aktīvu koncertdarbību, par F. Lista mūzikas diska "Via Crucis" ieskaņojumu saņemot Grand Prix starptautiskā konkursā Budapeštā (1994).

Ar koncertiem uzstājies Taivānā, Dienvidamerikā, ASV, Kanādā, Krievijā un daudzviet Eiropā. Andris Veismanis ir viens no labākajiem senās mūzikas un baroka interpretiem Latvijā.

Piedalījies vairāku iestudējumu tapšanā Latvijas Nacionālajā operā (B. Britena "Skrūves pagrieziens", "Noasa šķirsts", K. V. Gluka "Orfejs un Eiridīke", J. Lūsēna un M. Zālītes "Putnu opera", G. F. Hendeļa "Alčīna" un "Akīds un Galateja"), par ko atzinīgi novērtēts vietējā un ārzemju presē. Diriģējis daudzus latviešu komponistu darbu pirmatskaņojumus, darbojies Dundagas Jauno komponistu nometnē un ierakstījis vairākus audio CD ar vadošajiem Latvijas, Igaunijas un Lietuvas mūziķiem.