Diāna Zandberga

Lektore, Klavieru katedra

Diāna Zandberga mācījusies Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Jura Kalnciema.  No 2000. līdz 2004. gadam viņa klavierspēli apguva Eiropas Mūzikas akadēmijā Erbā Itālijā pie Lazara Bermana, bet no 2004. līdz 2008. gadam papildinājās Granadosa-Maršala akadēmijā Barselonā pie izcilās spāņu pianistes Alisijas de Laročas (Alicia de Larrocha).

Pēc maģistra studijām JVLMA sekoja studijas doktorantūrā pie profesores Jeļenas Ļebedevas un profesora Sergeja Osokina, 2014. gadā iegūstot mākslas zinātņu doktora grādu par promocijas darbu Klavierfaktūras vēsturiski stilistiskā attīstība un tās izpausme latviešu mūzikā. No 2015. Diāna Zandberga ir JVLMA docētāja Instrumenta spēles skolotāju un Klavieru katedrās, kā arī Latvijas Klavieru skolotāju asociācijas valdes locekle.

Kopš 1996. gada Diāna Zandberga aktīvi koncertējusi Eiropā, Krievijā, un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan, atskaņojot soloprogrammas, gan kā soliste ar Šumenas simfonisko orķestri Bulgārijā, Katalonijas simfonisko orķestri (diriģents Uve Munds) Palau de la Musica Catalana Barselonā, Krievijas Valsts simfonisko orķestri Klasika (diriģents Aleksandrs Kantorovs) Sanktpēterburgā, Bakau filharmonijas simfonisko orķestri un diriģentu Frančesko Atardi (Francesco Attardi) Rumānijā un Milānā Teatro dal Verme prestižā koncertcikla Serate Musicali ietvaros.

Pianiste pirmatskaņojusi vairākus desmitus dažādu komponistu klavierdarbu, piedalījusies muzikologu konferencēs Latvijā, Lietuvā, Polijā, Krievijā, Nīderlandē un viņas spēle ieskaņota CD albumos: Transkripcijas (2003), Sapņi par Spāniju (2011), Veltījums Lista divsimtgadei (2012), Ungāru un latviešu klavierainavas (2013), Daces Aperānes klaviermūzika Skaņas un atskaņas (SKANI, 2015).