Diāna Zandberga

Zinātniskā un radošā darba prorektores pienākumu izpildītāja, Profesionālās doktora studiju programmas direktore, Lektore, Klavieru katedra

Mācījusies Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Jura Kalnciema. No 2000. līdz 2004. gadam pilnveidoja klavierspēli Eiropas Mūzikas akadēmijā Erbā Itālijā pie leģendārā Lazara Bermana, bet no 2004. līdz 2008. gadam papildinājās Granadosa-Maršala akadēmijā Barselonā pie pasaulslavenās spāņu pianistes Alisijas de Laročas.

Pēc maģistra studijām JVLMA sekoja studijas doktorantūrā pie profesores Jeļenas Ļebedevas un profesora Sergeja Osokina, 2014. gadā iegūstot mākslas zinātņu doktora grādu par promocijas darbu Klavierfaktūras vēsturiski stilistiskā attīstība un tās izpausme latviešu mūzikā. 

Kopš 1996. gada D. Zandberga aktīvi koncertē Eiropas valstīs un ASV, ir vairāku desmitu dažādu komponistu klavierdarbu pirmatskaņotāja, ieskaņojusi septiņus klaviermūzikas albumus, tostarp ar latviešu komponistu darbiem – Daces Aperānes Skaņas un atskaņas (Skani, 2015), Imanta Zemzara klaviermūziku Kāda cita Ceļiniekfantāzija (Skani, 2021), Latviešu klavierainavas (Skani, 2022).

No 2015. gada Diāna Zandberga ir JVLMA Klavieru katedras mācībspēks un Latvijas Klavieru skolotāju asociācijas valdes locekle, kā arī aktīva zinātnisko konferenču un semināru dalībniece. Musica Baltica izdotās monogrāfijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedra (1919-2019)autore 2021. gadā ievēlēta par pētnieci JVLMA Zinātniskās pētniecības centrā.