Gertruda Jerjomenko

Pieaicinātā docētāja, Koncertmeistaru katedra

Gertruda Jerjomenko savu karjeru sākusi kā pianiste, absolvējot Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas bakalaura studijas pie prof.Arņa Zandmaņa, paralēli apgūstot arī klavesīna spēli pie Ainas Kalnciemas. Tajā laikā Gertruda saprata, ka klavesīns ir kļuvis par viņas lielāko iedvesmu mūzikā, un 2014. gadā uzsāka maģistra studijas klavesīna spēlē JVLMA Senās mūzikas katedrā pie docētājas Ievas Salietes, pabeidzot tās 2016. gadā. Erasmus+ apmaiņas studiju ietvaros papildinājusi zināšanas Schola Cantorum Basiliensis Bāzelē pie profesora Jorga-Andreasa Bētihera (Jörg-Andreas Bötticher) un Freiburgas Mūzikas akadēmijā pie dr.prof. Roberta Hila (Robert Hill).

2013. gadā debitējusi kā soliste kopā ar baroka orķestri “Collegium Musicum Riga”, atskaņojot Johana Sebastiana Baha dēla Karla Fīlipa Emanuela Baha (Carl Philipp Emanuel Bach, 1714–1788) mūziku.  

2019. gadā Gertruda pabeidza otru maģistrantūru Bāzelē Schola Cantorum Basiliensis specialitātē ciparotais bass pie profesora Jorga-Andreasa Bētihera, kā arī kļuva par Academia Montis Regalis stipendiāti, piedaloties kopīgos projektos ar Bartoldu Keukenu (Barthold Kuijken), Frančesko Korti (Francesco Corti), Enriko Onofri (Enrico Onofri) un citiem.

Gertruda Jerjomenko aktīvi piedalās senās mūzikas koncertos un festivālos Latvijā un ārpus tās robežām, muzicējot ar ansambļiem The Veil, Abendmusiken Basel, kā arī orķestra projektos ar Bach Akademie Luzern un Schola Cantorum Basiliensis orchestra. 2018. gadā Gertruda Jerjomenko tika nominēta Lielajai Mūzikas balvai kategorijā Jaunais talants par atskaņoto Johana Šobēra (Johann Schobert, 1720-1767) klavierkoncertu.