Herta Hansena

Asociētā profesore, Kameransambļa un klavierpavadījuma katedra

Herta Hansena ir aktīvi koncertējoša pianiste, dažādu kamermūzikas projektu dalībniece. Ar viņu kopā vēlas muzicēt gan dziedātāji, gan instrumentālisti. Un nereti koncertu pieteikumos lasāma piezīme – “idejas autore – Herta Hansena”.

2013. gadā Herta Hansena saņēma Lielo mūzikas balvu kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”. Viņa ir sadarbojusies ar dziedātājiem Guntu Gelgoti-Davidčuku, Ievu Paršu, Elīnu Šimku, Rihardu Milleru, Armandu Siliņu. Uzticami saspēles partneri ir bijuši vijolnieks Sandis Šteinbergs, altiste Andra Dārziņa un čellists Ēriks Kiršfelds. Viņa muzicējusi kopā arī ar Ingu Sunepu, Andri Paulu, Maksimu Novikovu, Anriju Pitenu, Aigaru Raumani, “Sinfonietta Rīga” pūtēju kvintetu, Rīgas saksofonu kvartetu un daudziem citiem. 

Ar Hertas Hansenas līdzdalību ir pirmatskaņoti Santas Ratnieces, Mārītes Dombrovskas, Paula Dambja, Rutas Paideres jaundarbi. Viņas programmās ir skanējuši Pētera Plakida, Maijas Einfeldes, Daces Aperānes, Georga Pelēča, Jāņa Kalniņa, Tālivalža Ķeniņa, Jāņa Mediņa, Jāzepa Mediņa, Jēkaba Mediņa, Selgas Mences, Helmera Pavasara un Jāzepa Vītola skaņdarbi. Koncertējusi Latvijā, Lietuvā, Polijā, Rumānijā, Grieķijā, Itālijā, Dānijā, Austrijā, Vācijā. 

Herta Hansena ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore, Kameransambļa un klavierpavadījuma klases mācībspēks un Pūšaminstrumentu katedras koncertmeistare. Viņas studenti ir guvuši augstu atzinību starptautiskos konkursos, kuros Herta Hansena piedalās kā koncertmeistare, nereti izpelnoties labākā koncertmeistara diplomu. 2018. gadā Herta Hansena saņēma Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un LMT Gada balvu mācībspēkam.   

Herta Hansena ir mācījusies Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā pie Ellas Strazdiņas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie Valentīnas Brovakas un Leldes Paulas. 1998. gadā ieguvusi maģistra grādu Guntas Rasas kameransambļa klasē. Profesionālās iemaņas papildinājusi dažādās meistarklasēs Latvijā un Eiropā, stažējusies Krievijas Mūzikas akadēmijā Maskavā pie G. Fedorenko.