
Izpildītājmākslas nodaļas vadītājs, Asociētais profesors, Klavieru katedra
Pianists Toms Ostrovskis apguvis klavierspēli pie pasniedzējas Anitas Pāžes un profesoriem Teofila Biķa, Jura Kalnciema un Ronana O`Horas, studējot gan Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, gan arī Londonas Gildholas Mūzikas un drāmas skolā (GSMD). Profesionālo meistarību cēlis meistarkursos Anglijā, Portugālē un Francijā pie tādiem pasniedzējiem kā Deivids Dubals, Džulians Mārtins, Kristofers Eltons, Sergejs Babajans, Džons O’Konors, Pols Luiss, un citiem.
Studiju laikā bijis Yamaha stipendiāts JVLMA un GSMD (1999 un 2002), Gildholas Mūzikas un drāmas skolas stipendiāts (2002-2007), ieguvis III vietu Jāzepa Vītola starptautiskajā pianistu konkursā Rīgā, Latvijā (2002), Ivana Satona balvu (Ivan Sutton Prize) kameransambļa "Bartok Players" sastāvā (Lielbritānijā, 2003), Mairas Heses Izglītības balvas (Myra Hess Education Award, Lielbritānijā, 2003, 2004), "English Speaking Union" stipendiju (Lielbritānijā, 2004), bijis Jaques Samuel pianistu konkursa finālists (Lielbritānijā, 2005) un "Yamaha – Kemble" mūzikas granta ieguvējs (Lielbritānijā, 2005). Toms Ostrovskis piedalījies 2000. un 2003. gada Liepājas Pianisma Zvaigžņu festivālos. Muzicējis ar tādiem kolektīviem kā Rīgas kamermūziķi, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, JVLMA studentu orķestri, Gildholas Simfonisko orķestri, Rumānijas Radio orķestri. Veicis ierakstus Latvijas Radio fondā un ABRSM kompānijā. Pianists aktīvi darbojas arī kamermūzikas laukā, dažādos sastāvos sniedzot koncertus Latvijā, Zviedrijā, Francijā un citās Eiropas valstīs.
Toms Ostrovskis ir JVLMA Klavieru katedras docētājs kopš 2007. gada. Sniedzis klavierspēles meistarklases Igaunijā, Lietuvā, Lielbritānijā, Somijā, Polijā, Zviedrijā, Islandē, Itālijā, un citviet. No 2007. gada ir arī Eiropas mūzikas izglītības iniciatīvas "Inovatīvās konservatorijas" (ICON) biedrs un sadarbībā ar Eiropas augstskolu docētājiem īsteno darbu pie jauniem zināšanu apmaiņas, instrumentu spēles metodikas un studentu pašanalīzes modeļiem. No 1998. gada ir Latvijas Klavieru skolotāju asociācijas biedrs (no 2010. gada - valdes loceklis), pārstāvot Latviju Eiropas Klavieru skolotāju asociācijas konferencēs Kiprā, Norvēģijā, Austrijā, Lielbritānijā, Portugālē, un citās valstīs. Piedalījies dažādu starptautisku klavierspēles konkursu žūriju darbā; no 2014. līdz 2022. gadam bijis Ineses Galantes talantu konkursa vadītājs, bet no 2019. gada vada mūzikas festivāla "Rīga Jūrmala" izglītības projektu "Rīgas Jūrmalas akadēmija". No 2016. gada darbojas Nordplus augstskolu tīklā "Act in Art", pētot uzņēmējdarbības apmācības attīstības iespējas mūzikas augstskolās; no 2017. gada piedalās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Radošo industriju inkubatora projektu izvērtēšanas komisijas darbā.