JVLMA notiks starptautiska konference par 20. gadsimta starpkaru perioda populārās mūzikas kultūru

2023. gada 2. un 3. februārī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Ērģeļu zālē notiks starptautiska zinātniskā konference "Schlager and Popular (Entertainment) music culture in the 1920s and 1930s” (“Šlāgeris un populārā (izklaides) mūzikas kultūra 20. gadsimta 20. – 30. gados”). 

Konference veltīta Rīgas tango karaļa Oskara Stroka (1893–1975) 130. dzimšanas gadskārtas atcerei. Ar referātiem, kas veltīti 20. gadsimta pirmās puses šlāgera un populārās mūzikas vēstures un estētikas dažādiem jautājumiem. 

Konferencē piedalīsies pētnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Austrijas, Vācijas, Serbijas un Hongkongas. Konferences īpašais viesis būs Vācijā dibinātās Oskara Stroka un Edija Roznera muzikālā mantojuma biedrības vadības pārstāvis, Rīgā dzimušais vēsturnieks un pianists Dmitrijs Dragiļevs.  Konferences darba valoda ir angļu. 

Konference tiek organizēta ar ERAF projekta Nr. 1.1.1.5/18/I/001 "Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas starptautiskās sadarbības projektu attīstība pētniecībā un inovācijās" atbalstu.

Konferenci KLĀTIENĒ  aicināti apmeklēt visi interesenti. 

Konferences programma pieejama šeit

Konferences buklets lejupielādējams šeit

Dalīties ar šo ziņu