Lai nodrošinātu 2020. gada 12. marta Ministru kabineta lēmuma Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu izpildi, JVLMA telpās tiek atcelti visi aprīlī ieplānotie publiskie pasākumi.
- XX Metāla pūšaminstrumentu simpozijs tiek pārcelts uz rudeni un norisināsies no 28. septembra līdz 2. oktobrim.
- Informācija par Baltijas jauno komponistu Bigbenda kompozīciju konkursa koncertiem tiks aktualizēta tuvākajā laikā. Atgādinām, ka 1. aprīlī noslēdzas konkursa pieteikšanās termiņš!
- JVLMA simfoniskā orķestra noslēguma koncerts tiek atcelts.
- Koncerts "Klavieru katedrai - 100" un Dr. art. Diānas Zandbergas pētījuma "Klavieru katedras vēsture 1919-2019" prezentācija tiek pārcelta uz rudeni.
- Starptautiskās džeza dienas koncerts JVLMA tiek atcelts.
Situācijā Latvijā un pasaulē mainās no dienas uz dienu. Izturoties atbildīgi pret riskiem attiecībā uz "COVID-19" straujo izplatību, arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija stājusies jaunu izaicinājumu priekšā. Par šī brīža darbību JVLMA un pieredzi citās Eiropas mūzikas augstskolās stāsta rektors prof. Guntars Prānis.
Kā Mūzikas akadēmijas ikdiena pārvērtusies pēc ārkārtas situācijas izsludināšanas Latvijā?
Mūzikas akadēmijas ikdiena ir pilnībā transformējusies: mūsu ēka ir slēgta un viss studiju process norit attālināti. Vēl pavisam nesen mēs neko tādu nebūtu varējuši iedomāties, taču tagad tā ir vienīgā iespēja turpināt studijas - meklējot un apzinot dažādas online komunikācijas formas.
Kā šī brīža situācija ietekmē mūsu kolēģu darbību un studiju procesu citās Eiropas mūzikas augstskolās?
Mūsu kolēģi Eiropā ir tieši tādā pašā situācijā. Nedaudzas augstskolas (piemēram, Berlīnes Mākslu universitāte) ir līdz ārkārtas situācijas beigām pilnībā apstādinājušas studiju procesu, taču lielākā daļa augstskolu, līdzīgi mums, dažādos veidos izmanto attālināta darba formas. Visas Eiropas augstskolas situācijai reaģējušas ļoti atbildīgi: arī citur telpas ir slēgtas, klātienē nekas nenotiek un, savstarpēju apmainoties pieredzēm, tiek izmantoti digitāli rīki attālinātam procesam - gan grupu, gan individuālajām nodarbībām. Tas pats attiecināms uz mūsu partneraugstskolu ASV - Nebraskas universitāti Omahā.
Kādi ir šī laika pozitīvie ieguvumi?
Esmu pārliecināts, ka, izejot no šīs krīzes situācijas, būsim palikuši stiprāki un ar lielu pieredzi attālināta darba organizēšanā. Iespējams, būsim uzzinājuši par tādām digitālā darba formām, par kurām pirms tam pat nenojautām. Tas nākotnē pavērs plašākas iespējas, profesionāli un mūsdienīgi organizējot mūsu darbu.
Tai pat laikā jāuzsver - ir daudzi klātienes nodarbību aspekti, kurus nekad pilnvērtīgi nevarēs aizstāt ar attālinātām formām. Jo īpaši tas attiecināms uz mūziku.
Esmu pateicīgs visiem par pacietību, izturot šo mums visiem sarežģīto laiku, un ceru uz drīzu atgriešanos normalitātē."