Viss par uzņemšanu Mūzikas akademijā 2022./2023. akadēmiskajā gadā

Ja tev interesē studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA), šeit ir pieejama svarīgākā informācija par uzņemšanu 2022./2023. akadēmiskajā gadā.

Notiek uzņemšana šādās studiju programmās:

•  Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma “Mūzikas, dejas un mākslas profesionālās ievirzes un interešu izglītības skolotājs” (studiju ilgums: 2 gadi). Apakšprogrammas: Mūzikas skolotājs; Deju skolotājs; Mākslas skolotājs). 
•  Profesionālā bakalaura studiju programma “Mūzikas, teātra mākslas, dejas un vizuālās mākslas skolotājs” (studiju ilgums: 4 gadi). Apakšprogrammas: Skolotājs mūzikā un kultūras studijās; Skolotājs dejā un kultūras studijās; Skolotājs mākslā un kultūras studijās; Skolotājs teātra mākslā un kultūras studijās. 
•  Profesionālā bakalaura studiju programma “Instrumentālā mūzika” (studiju ilgums: 4 gadi). Apakšprogrammas: taustiņinstrumentu spēle; Stīgu instrumentu spēle; Pūšaminstrumentu spēle; Sitaminstrumentu spēle; Vēsturisko instrumentu spēle; Džeza mūzika. 
•  Profesionālā bakalaura studiju programma “Diriģēšana” (studiju ilgums: 4 gadi). Apakšprogrammas: Kora diriģēšana; Simfoniskā orķestra diriģēšana; Pūtēju orķestra diriģēšana.
•  Profesionālā bakalaura studiju programma “Vokālā mūzika” (studiju ilgums: 4 gadi). Apakšprogrammas: Akadēmiskā dziedāšana; Senā mūzika; Džeza vokāls.
•  Profesionālā bakalaura studiju programma “Mūzikas vēsture un teorija” (studiju ilgums: 4 gadi). Apakšprogramma: Etnomuzikoloģija.
•  Profesionālā bakalaura studiju programma “Kompozīcija” (studiju ilgums: 4 gadi)
•  Profesionālā bakalaura studiju programma “Horeogrāfija” (studiju ilgums: 4 gadi). Specializācijas: Baleta horeogrāfija; Deju horeogrāfija.
•  Profesionālā bakalaura studiju programma “Mūzika un skatuves māksla” (studiju ilgums: 4 gadi). Apakšprogramma: Skaņu režija.
•  Profesionālā maģistra studiju programma “Mūzika un skatuves māksla” (studiju ilgums: 2 gadi). Apakšprogrammas: Mūzika; Horeogrāfija.  
•  Akadēmiskā maģistra studiju programma “Mūzika” (studiju ilgums: 2 gadi)
•  Akadēmiskā doktora studiju programma “Muzikoloģija” (studiju ilgums: 3 gadi)
•  Profesionālā doktora studiju programmu mākslās “Mākslas” sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju un Latvijas Kultūras akadēmiju (studiju ilgums: 3 gadi). Apakšprogrammas: Mūzika un skatuves māksla.

Budžeta vietas un studiju maksa

2022./2023. akadēmiskajā gadā budžeta vietu skaits Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā būs lielāks, nekā līdz šim. 
Informācija par studiju maksas apmēru studējošajiem, kuri netiek finansēti no valsts budžeta līdzekļiem – ŠEIT

ŠEIT: uzņemšanas noteikumi, uzņemšanas saturs un cita noderīga informācija par uzņemšanu

Noskaņojies studijām, iepazīsti JVLMA!

21. maijā Mūzikas akadēmijā notiks Konsultāciju diena, kurā varēs saņemt informāciju par iestājpārbaudījumiem solfedžo, mūzikas literatūrā un citos priekšmetos.

Lai pieteiktos konsultācijai, lūgums reģistrēties ŠEIT

Uzsākam mūsu podkāstu sēriju “Nāc studēt!”, kurā mūsu studenti sarunājas ar mūsu mācībspēkiem – tajos uzzināsi, kā ikdienā noris studijas Mūzikas akadēmijā! Links uz podkāstiem būs pieejams gan šeit, gan mūsu sociālajos tīklos.

Podkāsts Nr. 1 "Nāc studēt: Muzikoloģija" noklausies ŠEIT 

Podkāsts Nr. 2 "Nāc studēt: Mākslu pedagoģija" noklausies ŠEIT

Podkāsts Nr. 3 "Nāc studēt: Izpildītājmāksla" noklausies ŠEIT

Mūsu studenti un viņu stāsti

“Jau vidusskolas gados, kad dažādu muzikālu mērķu dēļ bija iespēja atrasties Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA), nevarēju nesajust Vītola Mūzikas mājas (kā man patīk to mīļvārdā saukt) spēcīgo auru. Mīļākais stāvs jau tad bija trešais, jo, pa to staigājot, manas ausis satika vokālistu balsis. Plānās sienas un durvis, kuru izolācija neaizturēja spēcīgo balsu vibrācijas, ļāva man netīši iepazīt Vokālās nodaļas darba specifiku. Tad es domāju, ka arī es vēlētos kādu dienu būt vokālistu mekas, operas studijas “Figaro”, dalībniece un ar savu balsi kuplināt vokālistu studentu pulku.
Vidusskolu beidzot, biju sarežģītas izvēles priekšā – turpināt mūzikas studijas Latvijā vai tomēr mēģināt veiksmi ārzemēs? Pandēmija un Covid-19 situācija visu “salika pa plauktiņiem”, un izvēle nu vairs krita par labu tikai JVLMA. Un esmu priecīga par to, jo nekur nav tik labi kā mājās! Šobrīd, kopš praktiskās mācības pilnībā apgūstu klātienē, studijas ir ieguvušas darbīgu un pieredzes bagātinošu ietvaru. Ir iespēja apgūt ne tikai akadēmisko dziedāšanu pie zinošiem pedagogiem, bet arī papildināt to ar stingri izkoptu aktiermeistarību, baleta un klasisko deju pamatiem, skatuves runas treniņu, un, pēc manām domām, vissvarīgāko – iespēju piedalīties operu fragmentu iestudēšanā ‘’Figaro” ietvaros, sadarbojoties ar diriģentu, režisoru un studiju biedriem. Kā īstā operā! Nāc studēt arī Tu – dziedāsim kopā!”

***

"Vienmēr zināju, ka vēlēšos savus nākotnes plānus saistīt ar kādu aktīvu darbu, ne sēdošu, tādēļ sāku apzināt studiju iespējas jomās, kas man padodas. Dejošana man ļoti patīk, un, dejojot kolektīvā, sapratu, ka arī mācīšanas un vadīšanas prasmes man ir.
Šeit, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA), studēja arī mana draudzene, no kuras arī vairāk uzzināju par šo augstskolu. Un tā nu sanāca, ka zvaigznes sastājās pareizajās vietās un es tiku uzņemta JVLMA, lai kļūdu par deju pedagogu!”
Paralēli studijām Mūzikas akadēmijām Uva jau strādā savā jomā – viņa ir Rīgas pirmsskolas deju pulciņa "Saulīte" vadītāja.

***

"Kādu laiku bija grūti izlemt, kur vēlos studēt. Taču kopš vidusskolas pēdējā gada bija skaidrs, ka vēlos apgūt tieši mūzikas kompozīciju. Stājoties Mūzikas akadēmijā, rūpīgi gatavojos, konsultējos un darbojos, un tas arī deva rezultātu – es tiku uzņemts. Bija ļoti patīkama sajūta ierasties akadēmijā. Šai ēkai, kas ir tik bagāta vēsturē un tik nozīmīga Latvijas kultūrā, šķiet, piemīt spēcīga aura. Vienmēr ir jauki tur atgriezties. Mācībspēki ir ļoti erudīti un pasniedz ļoti iesaistošā, individuālā veidā. Bieži notiek diskusijas, tiek apskatītas tēmas no dažādiem viedokļiem. Ļoti vērtīga ir iespēja darboties un gūt pieredzi dažādos kompozīcijas katedras organizētos projektos, bieži sadarbojoties ar profesionāliem mūziķiem un citiem akadēmijas studentiem."
Viens no Henrija jaunākajiem panākumiem: aprīlī mūsdienu mūzikas festivāla "deciBels" ietvaros Latvijas Radio koris koncertā izpildīja mūsu stāsta varoņa radīto skaņdarbu "Questa musica non ha bisogno di un nome". 

***

"Augstskolas izvēle man nebija viegla. Krietnu laiku nevarēju izlemt, vai patiešām vēlos dzīvi saistīt ar mūziku, jo paralēli mācībām mūzikas vidusskolā mācījos arī ģimnāzijā. Mācoties 4. kursā nolēmu tomēr turpināt savu ceļu mūzikā. Diriģēšanu izvēlējos, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) asoc. profesora Jāņa Puriņa iedrošināta. Spēlējot viņa vadītajā pūtēju orķestrī “Cēsis”, iedvesmojos no tā, kā viņš strādā ar orķestri, gatavojoties kvalifikācijas eksāmeniem, lūdzu padomus, kas saistīti ar diriģēšanu. Šķiet, ka tas arī bija brīdis, kad, gluži nemanot, diriģēšana mani bija “savaldzināja”, un, lai gan, apmeklējot konsultācijas uzņemšanai JVLMA, man padomā bija 2 specialitātes, izvēlējos diriģēšanu. Protams, nozīmīgs, iedrošinošs aspekts bija arī skolasbiedri, kas jau studēja JVLMA.
Ļoti liela nozīme ir JVLMA mācībspēkiem, un esmu priecīga iepazīt pasniedzējus un profesionālus mūziķus, kas ir Personības ar lielo P un izglītoties viņu vadībā!"

***

"Lai gan mūzika man vienmēr ir bijusi līdzās, lai kur es dotos, daudzkārt tā tomēr bija otrajā plānā. Mans interešu loks ir ļoti plašs, esmu iesaistījies dažādās nodarbēs, izglītības virzienos un darba vietās, tomēr savu radošo un dvēselisko pusi, varbūt dažkārt pašam to neapzinoties, esmu radis skaņās.
Pabeidzot vispārīgās izglītības vidusskolu, es jutos kā paralizēts. Biju sev iestāstījis, ka visa mana nākotne un personība būs atkarīga no šīs vienas izvēles – ko darīt tālāk, kur iet mācīties. Ap mani riņķoja tik daudz apsvērumu: vai es varēšu būt veiksmīgs; vai es vārēšu kļūt finansiāli stabils; kas būs mani draugi; vai un kā es iederēšos sabiedrībā; vai es varēšu kļūt par cilvēku, ko pats cienu? Šo jautājumu iespaidā ilgi centos nonākt pie racionālas atbildes un beigu beigās secināju – došos mācīties aviācijas inženieriju. 
Cilvēka spēja aptīt fizikas likumus ap pirkstu un pakļaut gaisu savām vēlmēm šķita (un vēljoprojām šķiet) bezgala interesanta un pētāma. Tā divi manas dzīves gadi aizgāja ciparos, materiālos un laboratorijas darbos, taču kaut kas arvien vairāk un vairāk šķita ačgārni. Noteiktības pasaule mani smacēja, līdz es sapratu – pieņemot šo šķietami milzīgo izvēli, balstoties uz racionālo, biju izlaidis ārkārtīgi vienu svarīgu faktoru – kā es par to jutos. Laika bumba aizsāka tikšķēt, līdz saņēmos pieņemt grūto lēmumu: apvienošu savu interesi tehniskajā ar vēlmi izpausties un atstāt kaut ko savu pasaulē un cilvēkos visapkārt – iesniegšu dokumentus uz JVLMA skaņu režisoriem. Sākumā tas šķita kā attāls sapnis, līdz vasaras beigās saņēmu e-pastu par uzņemšanu, un sapnis piepildījās.
Akadēmijā esmu aizvadījis gandrīz pilnu mācību gadu un varu teikt – vide, cilvēki un notikumi tiešām ir man devuši iespēju izpētīt to, kas interesē man, gūt ieskatu radošu cilvēku dzīvē zem viena jumta, kā arī saprast, kur tajā visā varētu iederēties es. Esmu nonācis vietā, kas ļauj man mācīties par to, kā cilvēki pakļauj gaisu savām vēlmēm, tikai varbūt mazliet citādāk, nekā biju iedomājies pirms pāris gadiem.
Ja man ir viens ieteikums visiem, kuri domā par studijām, tad tas ir sekojošs: neviena vieta neatbildīs visām iegribām, cerībām vai sapņiem, tāpēc ieklausies sevī un saproti, kas tevi šai pasaulē dara laimīgu. Jo vienkāršāka būs tava atbilde, jo vieglāk tev būs izvēlēties, kur un kā to piepildīt. Nāc uz augstskolu ar pašpārliecību un mērķi, taču neiekal to akmenī! Paturi prātā iespēju savas domas mainīt – katru dienu mēs kļūstam zinošāki un iespējams tavā šā brīža mērķī slēpjas kaut kas patiesāks."

***

"Studēt Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) es izlēmu, mācoties Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas 4. kursā, jo es sapratu, ka tiešām vēlos mācīties tālāk mūziku. Es biju dzirdējusi par Mūzikas akadēmijas atsaucīgajiem, zinošajiem pedagogiem un iespējām, ko akadēmija piedāvā. Tā patiešām arī ir – JVLMA piedāvā tik ļoti daudz iespēju: dažādus braucienus uz ārzemēm, sadarbības projektus ar citiem mūziķiem, meistarklases, konkursus, koncertus u.c. Ikdiena akadēmijā nudien nav garlaicīga, tā ir dinamiska un dažādiem notikumiem pilna.”

Dalīties ar šo ziņu