PĀRI. JVLMA 100. jubilejas sezonas ieskaņas koncerts

Doma laukums

Viena no Rīgas leģendām – Latvijas Mūzikas akadēmija šogad svin 100. gadskārtu, ar koncertu “PĀRI” 16. augustā plkst. 21.00 ieskandinot Rīgas svētkus un JVLMA jubilejas koncertsezonu.

Jura Joneļa režijā Doma laukumā savīsies vēsture un mūsdienas, uz skatuves kāps divi stilistiski atšķirīgi un spilgti kolektīvi – JVLMA Baroka orķestris (mākslinieciskais vadītājs Māris Kupčs) un JVLMA un Rīgas Doma kora skolas (RDKS) bigbends (mākslinieciskais vadītājs Dāvis Jurka). Kā stāsta režisors: “Koncerta uzdevums ir šķetināt tos mākslinieciskos elementus kultūrā un tās personības, kuras šos elementus īpaši turējuši kā sava satura galveno vēstītāju, saiknei ar pasauli, lai nemitīgi dotos pāri ikdienišķībai.” 

Kopā ar JVLMA Baroka orķestri uzstāsies Elīna Šimkus, Ilze Grēvele-Skaraine, Terēze Gretere, Monta Martinsone (soprāni), Rinalds Kandalincevs (baritons), Kristīne Stumbure, Maija Kļaviņa, Kristīne Stumbure (traversflautas) un Mauro Pinčaroli (Mauro Pinciaroli, lauta, Itālija). Savukārt JVLMA un RDKS bigbendam uz skatuves pievienosies solisti Kārlis Vanags, Indriķis Veitners (saksofoni), Madars Kalniņš (klavieres), Dominiks Višņausks (Dominykas Vyšniauskas, trompete, Lietuva), Evilena Protektore (vokāls), Artis Orubs (bungas), Jānis Rubiks (bass) un Nefs Irizarī (Neff Irizarry, ģitāra, Puertoriko).

Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds mērķprogrammai “Latvijai - 100”, Rīgas Dome, Yamaha.

Ieeja koncertā - bez maksas.

Dalīties ar šo pasākumu