Krists Auznieks

Mūzikas tehnoloģiju katedras vadītājs, Asociētais profesors, Kompozīcijas katedra, Muzikoloģijas katedra

Mūzikas doktora Krista Auznieka mūzika cildināta kā “pacilājoša... satriecoša... spīdoša” (San Francisco Classical Voice), ar “pārpasaulīgām harmonijām” (New York Concert Review), tai piemītošu “pārsteidzošu sarežģītību un skaistumu” (Broadwaworld) kā arī “vecmodīgu eleganci” (Herald Tribune). Komponista klavierkvintets tika iekļauts The New York Times nedēļas spilgtāko klasiskās mūzikas notikumu sarakstā. Auznieks ieguvis Latvijas Lielo Mūzikas balvu, Starptautiskā komponistu rostruma balvu, Aspenas Festivāla Džeikoba Drakmena Balvu, kā arī Norfolkas, Aspenas, Beningtona, Amerikāņu Fontenblo Akadēmijas, Ermitāžas Mākslineku Retrīta, NEXT festivāla,un Amerikāņu Komponistu Orķestra apbalvojumus. 2021. gadā Latvijas Avīze Auznieku atzina par gada cilvēku kultūrā. Saņēmis pasūtījumus no Atlantas Simfoniskā Orķestra, Zviedrijas Radio, Bang on a Can, Aspenas mūzikas festivāla, Kremerata Baltica, Capella Amsterdam, Present Music, Contemporaenous kamerorķestra, Kaleidoscope kamerorķestra, Latvijas Radio kora, Sinfonietta Rīga, pianistiem David Fung un Melvin Chen, kā arī no Latvijas Nacionālā Simfoniskā Orķestra, kuram Auznieks ir rezidējošais komponists 2022./23. gada sezonā.

Auznieka darbi atskaņoti Ņujorkas Kārnegī zālē, Linkolna Centrā, National Sawdust, 92Y, The Kitchen, Vašingtonas Kenedija Centrā, Losandželosas Volta Disneja koncertzālē, Karaliskajā Dāņu teātrī, Pekinas Nacionālās mākslas centrā, Amsterdamas Muziekgebouw, Ņujorkas MATA, Hongkongas Pasaules Kultūru, Amsterdamas Gaudeamus, Stokholmas Baltijas jūras un citos festivālos. Viņa mūziku atskaņojuši arī Sarasotas simfonija, Albānijas simfonija, Igaunijas Nacionālais Simfoniskais orķestris, pianists Stīvens Goslings, basists Roberts Bleks.

Auznieks ieguvis bakalaura grādu Hāgas karaliskajā konservatorijā, maģistra un doktora grādus Jeila Universitātē, kur arī saņēmis apbalvojumus par labāko disertāciju, labāko lielas formas skaņdarbu un labāko kontrapunkta lietojumu. Auznieks pasniedzis Jeila Universitātē, Montklēras pavalsts universitātē, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijā, Ņujorkas filharmonijas jauno komponistu programmā un Sitkas mākslu vasaras programmā Aļaskā, vieslekcijas lasījis Manhattan School of Music, Floridas pavalsts universitātē, Ņujorkas pavalsts universitātē Stonībrūkā un Viskonsīnas Milvokī universitātē. Viņš ir arī kaislīgs literatūras, filosofijas un itāļu virtuves mīļotājs.