Terēze Zīberte-Ijaba

Asociētā profesore, Stīgu instrumentu katedras vadītāja

Terēze Zīberte-Ijaba muzikālo izglītību guvusi pie tādiem pedagogiem kā Andris Baumanis mācoties Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas koledžā. 2001.-2002. gadā studējusi Ķelnes Mūzikas augstskolā (Hochschule für Musik Köln) profesora Georga Petersa vijoles klasē. 2003. gadā absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) profesora Jura Švolkovska vijoles klasi, ieguvusi mākslas maģistra grādu. Profesionālo meistarību guvusi meistarkursos Vācijā, Norvēģijā un Anglijā pie tādiem pasniedzējiem kā Sergejs Azizjans, Tatjana Grindenko, Marija Egelhofa, Stefans Baratt-due, Leo Berlins u.c.. 

Guvusi godalgas vairākos solo un kamermūzikas konkursos, 2011. gadā saņēmusi Māras Doles radošo stipendiju. Aktīvi koncertē dažādos kameransambļu sastāvos Latvijā un pasaulē, ieguvusi arī JVLMA konkursa Labākais kameransamblis titulu. Bijusi Liepājas simfoniskajā orķestra (LSO), kā arī Skandināvijas un Baltijas valstu kamerorķestra koncertmeistare, strādājusi kamerorķestrī Rīgas kamermūziķi, kopš 2004. gada ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) I vijoļu grupas mūziķe. Uzstājusies kā soliste kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri un kamerorķestri Sinfonia Concertante, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu orķestri.

2015. gadā iegūts mākslas zinātņu doktora grāds  vēsturiskās muzikoloģijas nozarē par pētījumu Simfoniskais orķestris kā mūzikas institūcija Rīgā no 1918. līdz 1940. gadam. Promocijas darba tēma ir aprobēta starptautiskās konferencēs, pētījuma rezultāti ir publicēti dažādos zinātniskajos izdevumos.

No 2012. gada ir JVLMA Stīgu instrumentu katedras vadītāja, asociētā profesore. No 2007. gada ir "Inovatīvās konservatorijas" (ICON) biedre.

Vadījusi daudzu žūriju darbu konkursos un pasniegtas meistarklases Latvijā un citviet.