Artūrs Cingujevs

Klavieru katedras vadītājs

Artūrs Cingujevs ir absolvējis Pāvula Jurjāna mūzikas skolu pie pedagogiem Ellas Strazdiņas Rašelas Zingarenko, Andra Mežgaiļa un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu pie Anitas Pāžes. Ieguvis maģistra grādu izpildītājmākslā (ar izcilību) Pētera Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijā un aspirantūras diplomu pie profesores Eliso Virsaladzes. Ieguvis maģistra grādu izpildītājmākslā Bernes Mākslu universitātē Šveicē un maģistra grādu kultūras menedžmentā un radošajās industrijās Latvijas Kultūras akadēmijā.

Uzstājies tādās koncertzālēs kā Amsterdamas Concertgebouw, Prāgas Rudolfinum, Brēmenes Glocke, Parīzes Invalīdu nama Salon d'Honneur un citās. Koncertējis kopā ar Kšištofu Penderecki, Lorēnu Korsia, Nemanju Raduloviču, Vinetu Sareiku u.c., kā solists uzstājies ar tādiem kolektīviem kā Sinfonia Varsovia, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Sinfonieta Rīga un citiem kolektīviem. Artūrs Cingujevs ir starptautisku konkursu laureāts, veicis ierakstus Latvijas Radio, apmeklējis meistarklases pie Lāzara Bermana, Dominika Merlē, Mišela Dolberto u.c. Koncertējis un vadījis meistarklases Vācijā, Francijā, Polijā, Zviedrijā, Holandē, Čehijā, Slovākijā, Šveicē, Krievijā un citās valstīs.

Kopš 2016. gada Arturs Cingujevs ir Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas direktors, kopš 2014. gada koncertaģentūras Impresario Baltica dibinātājs un vadītājs.